• Bize Ulaşın: 0532 411 61 01
adaptive web site tasarımı nedir

Adaptive Tasarım Nedir?

Adaptive web tasarım, bir tasarım düzenini ve görüntülenecek boyutu seçen bir sunucu tarafı algılama işlemidir. Duyarlı düzen dahil olmak üzere tüm web tasarım düzenleri kullanılabilir. Uyarlamalı tasarım, sitenin farklı sürümlerini ortak ekran boyutlarına ve çözünürlüklerine göre farklı cihazlara sunacaktır. Tek fark, tasarımın uyumlu web tasarımından tek bedene uyarlanmış bir yaklaşımdan ziyade bir cihaz bakış açısından bakılmasıdır.

Adaptive web tasarımı, her zaman değişen bir düzen olmadığı için responsive tasarımdan farklıdır. Bunun yerine, çoklu ekran boyutları için birkaç farklı düzen vardır ve kullanılan düzen, kullanılan ekran boyutuna bağlıdır. Örneğin, her biri önceden yapılmış olan cep telefonları, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için belirli bir düzen olabilir. Bu üç tasarım, biri siteyi ziyaret edene kadar beklemede kalır. Site, kullanılan cihazın türünü algılar ve bu cihaz için önceden belirlenmiş düzeni sunar. Bu yüzden, birkaç farklı büyüklükteki çemberden geçen tek bir top yerine, çember boyutuna bağlı olarak kullanmak için birkaç farklı topun olacak.

Uyarlamalı tasarım (teorik olarak) , kullanıcının arayüz oluşturmak için kullandığı cihazlara göre en iyi kullanıcı deneyimini sağlayacaktır. Bir ekranın masaüstü tasarımından daha küçük bir cihaza “aktığı” duyarlı tasarımdan farklı olarak, uyarlamalı tasarım size özel çözümler sunar. Adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcının durumsal ihtiyaçlarına ve yeteneklerine uyarlar. Tasarımcılar olarak, tasarım dokunuşumuzu kolaylaştırarak kullanıcılara mobil cihazlarda ihtiyaçlarının karşıladığını gösterebiliriz. Bu arada, masaüstü kullanıcıları için de aynısını yapabiliriz. Sitenin en düşük çözünürlükteki sürümü ile başlıyoruz ve en yüksek seviyeye çıkıyoruz. Altı tasarım mevcut standarttır, ancak kullanıcılarınızın verilerine bağlı olarak daha az tasarım kullanabilirsiniz.

Eğer siz de adaptive bir web sitesi oluşturmak isterseniz hemen Kukumav.Net satış temsilcileri ile iletişime geçiniz.

GÜNCEL KAMPANYALAR

Web sitesi tasarımı 699tl

Profesyonel web site tasarımı
KDV dahil sadece 699₺

Son gün: 31.10.2019

Web Tasarım

Hemen İncele!
Google kampanyası

Google Ads hesap kurulumu ve yönetimi sadece 299₺

Son gün: 31.10.2019

Google Adwords

Hemen İncele!
Sosyal Medya Kampanyası

Sosyal medya reklam kampanyası kurulumu sadece 249₺

Son gün: 31.10.2019

Sosyal Medya Yönetimi

Hemen İncele!