• Bize Ulaşın: 0532 411 61 01
Backlink nedir?

Backlink Nedir? (Inbound Link)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında bir makale okuduysanız en az bir kere "backlink" terimi ile karşılaşırsınız. SEO'da yeni olanlar için, bir backlink'in ne olduğunu ve neden önemli olduklarını merak ediyor olabilirsiniz. Backlinkler (dış bağlantılar), arama motoru optimizasyonu kapsamında, SEO için ana yapı taşlarından biri haline gelmesi nedeniyle çok önem kazandı. Bu makalede, size bir backlink'in ne olduğunu, neden önemli olduklarını ve arama motorlarıyla (Google, Yandex vs.) sorun yaşamadan kaçınmanıza yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi açıklayacağız.

Peki ya Backlink nedir? Backlinkler başka sitelerden web sitenize yönlendirilen bağlantılardır. Ayrıca backlinkler inbound link olarak da bilinir. Backlinklerin sayısı, web sitenizin popülaritesinin veya öneminin bir göstergesidir. Backlinkler SEO için önemlidir, çünkü bazı arama motorları, özellikle Google çok sayıda kaliteli geri dönüşe sahip web sitelerine daha fazla kredi verir ve bu web sitelerini bir ama sorgusu için kendi sonuç sayfalarında diğerlerinden daha alakalı görür.

Arama motorları bir web sitenin bir anahtar kelimeyle alaka düzeyini hesapladığında, söz konusu web siteye gelen kaliteli bağlantıların sayısını dikkate alır. Dolayısıyla, sadece gelen linkleri almaktan memnun olmamalıyız, önemli olan gelen linkin ne kadar kalite olduğudur.

Google, bir bağlantının kalitesini belirlemek için sitelerdeki içerikleri dikkate alır. Sitenize gelen bağlantılar diğer sitelerden geldiğinde ve bu sitelerin sitenizle ilgili içeriği olduğunda, bu gelen linklerin sitenizle daha alakalı olduğu kabul edilir. Gelen bağlantılar, ilgisiz içeriği olan sitelerde bulunursa, daha az alakalı sayılırlar. Gelen bağlantıların alaka düzeyi arttıkça, kalitesi de artar.

Örneğin; araba yedek parçaları ile ilgili bir web sitesinin yine arabalarla alakalı başka bir web sitesinden bir backlink aldıysa, bu bir arama motorunun değerlendirilmesinde, beyaz eşyalarla ilgili bir siteden backlink almaktan daha alakalı olacaktır. Backlink alınan web site ne kadar alakalı olursa backlink kalitesi okadar iyi olur.

Kaliteli backlinkler oluşturmak, arama motoru optimizasyonu için son derece önemlidir ve önemi nedeniyle, SEO çalışmalarınızdaki önceliği çok yüksek olmalıdır. Umarız sitenize neden kaliteli bağlantılara ihtiyaç duyduğunuzu daha iyi anlıyor olabilirsiniz ve bu bağlantıları elde etmek için aşağıdaki kampanyalarımızı inceleyebilirsiniz.

Eğer siz de backlink almak isterseniz hemen Kukumav.Net müşteri hizmetleri ile iletişime geçin! İnternet sitenizi üst sıralara taşımaya bugün başlayın!

GÜNCEL KAMPANYALAR

Web sitesi tasarımı 699tl

Profesyonel web site tasarımı
KDV dahil sadece 699₺

Son gün: 31.10.2019

Web Tasarım

Hemen İncele!
Google kampanyası

Google Ads hesap kurulumu ve yönetimi sadece 299₺

Son gün: 31.10.2019

Google Adwords

Hemen İncele!
Sosyal Medya Kampanyası

Sosyal medya reklam kampanyası kurulumu sadece 249₺

Son gün: 31.10.2019

Sosyal Medya Yönetimi

Hemen İncele!