En Popüler 6 WordPress Rezervasyon & Randevu Eklentisi

WordPress Rezervasyon & Randevu Eklentileri
Son Güncelleme: 02/12/2022

WordPress tabanlı bir web siteniz varsa istediğiniz özelliklere sahip bir proje ortaya çıkarabilirsiniz. İster bireysel web site sahibi olun ister işletmeniz için bir web sitesi geliştirin, işlevsel eklentiler ile ihtiyaçlarınıza cevap veren bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Rezervasyon ve randevu sistemi ile hizmet veren bir sektörde çalışıyorsanız, bu alanda da sizlere kolaylık sağlayacak çeşitli WordPress rezervasyon ve randevu eklentileri mevcuttur.

WordPress rezervasyon ve randevu eklentileri için size birçok seçeneği artı ve eksileriyle burada tanıtacağız. İşletmeniz için web siteniz üzerinden bir rezervasyon ve randevu sistemi oluşturmak adına listede size vereceğimiz eklentileri WordPress tabanlı web sitelerinizde işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz.

1. WP Simple Booking Calendar

WordPress WP Simple Booking Calendar eklentisi fonksiyonel şekilde kullanabileceğiniz rezervasyon eklentileri arasında yer alıyor. Müşterilerinizin müsaitlik durumunu kontrol edebilir ve direkt olarak randevu oluşturabilirler. Ücretsiz versiyonu işlevsel ve basit bir arayüzü sahiptir.

Birden fazla tarihi kolayca seçme fırsatı verir. Kendi takviminizi kolaylıkla diğer platformlara bağlama şansınız olur. Buna ek olarak birden fazla takvim tek bir sayfaya bağlanarak birleştirilebilir. Üstelik tüm takvimler kendine ait göstergeye indirgenebilir. Daha nitelikli bir kullanım için ücretli versiyona da geçiş yapabilirsiniz.

https://tr.wordpress.org/plugins/wp-simple-booking-calendar/

2. Pinpoint Booking System

Bu eklentinin hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunuyor. Diğer rezervasyon eklentilerine göre en önemli özelliği ise ücretsiz versiyonda birçok önemli özelliği sunmasıdır.

Müsaitlik takvimini ayarlayabilir ve randevu formunu özelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ödeme yöntemlerini entegre etme konusunda da başarılıdır. Çok aylı görünüş ve zaman dilimi ayarlarını destekleyen ajax bazlı takvim de size çok pratik bir deneyim sunacak.

Pinpoint üzerinde dil desteği, para birimi seçimi ve takvim senkronizasyonu gibi birçok ek özellik sizi bekliyor. Aynı zamanda kupon oluşturarak özelleştirilmiş teklifler de hazırlayabilirsiniz.

https://tr.wordpress.org/plugins/booking-system/

3. Bookly

Bu eklentide de ücretli ve ücretsiz versiyonlar bulunmaktadır. WordPress rezervasyon eklentileri arasında ücretsiz versiyonda birçok önemli özellikleri bulabilirsiniz. Bilgisayar ve mobil kullanım için çok pratik bir arayüz sunar ve gereksiz veri girişinden arınarak rezervasyon sürecini hızlı hale getirir.

Bookly ile rezervasyon formunu da özelleştirebilirsiniz. Bu uygulama ile randevuları da kolayca yönetebiliyorsunuz. Rezervasyonları kategorize edebilir ve çok daha sistemli şekilde rezervasyonlarınızı yönetebilirsiniz.

WordPress Bookly rezervasyon eklentisi ile 40 üzerinde dile çevirebilirsiniz. Konaklama, sağlık ve danışmanlık başta olmak üzere bu eklenti birçok sektörde kullanılabilir. Premium sürüm ile sınırsız sayıda eleman ve uzantı yükleme imkanınız olacaktır.

https://tr.wordpress.org/plugins/bookly-responsive-appointment-booking-tool/

4. Booked

WordPress eklentileri içinde işlevsel ve kullanımı kolay bir eklenti arıyorsanız Booked tam da aradığınız eklenti olacak.  Bu eklenti ile web sitenize online rezervasyon yönetim sistemi entegre edebiliyorsunuz.

Ziyaretçileriniz bu eklentide randevu alabilir ya da WooCommerce entegrasyonu sayesinde ödeme sistemleri ile ücret ödemesi de yapabilir. Aynı zamanda ziyaretçiler takvim ile randevu durumu ve uygun tarih ile saatleri takip edebilir.

Bu eklentide kısa kodlar ile birlikte tüm rezervasyonlara takvim ekleyebilirsiniz. Ziyaretçileriniz ekrandan randevular ile ilgili listeyi takip edebilir. Bu eklenti kullanıcılarınıza profil sayfası düzenleme şansı da verir ve istedikleri gibi randevu formu oluşturabilirler. Admin paneli üzerinde de randevuları takip edebilir ve kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda randevular ile ilgili kullanıcılara otomatik mail gönderimi şansı da verir.

https://codecanyon.net/item/booked-appointments-appointment-booking-for-wordpress/9466968

5. Cleanto

Bu rezervasyon eklentisi sizler için esnek ve gelişmiş bir seçenek olacaktır. Otel rezervasyon eklentisi ve restoran rezervasyon eklentisi arıyorsanız Cleanto’yu tercih edebilirsiniz. Bunun yanında temizlik, kuaför ve teknik servis sektörleri için de uygundur.

Bu eklentinin en önemli avantajı dinamik fiyatlama kolaylığı sunmasıdır. Eklentide tercih ettiğiniz gün ve saate göre farklı fiyatlama sunabiliyorsunuz. Aynı zamanda randevu alırken ön ödeme alma fırsatınız da olur.  Bu uygulama PayPal gibi dünya çapında ödeme sistemleriyle ödeme alma şansı da sunar.

Cleanto sizlere PDF fatura, kupon indirimi gibi ek özellikler de sunar. Aynı zamanda randevular için kısa mesaj bildirimleri alabilir ve ek vergiler ya da KDV giderlerini de sistemde ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda farklı para birimlerinde ödeme almanıza da izin verir.

https://codecanyon.net/item/appointment-booking-software-for-cleaning-maintenance-businesses-cleanto/18397969

6. Salon Booking

Başta kuaför ve güzellik merkezleri olmak üzere hastane, klinik, masaj salonları, fitness salonları gibi birçok sektörde randevu eklentisi olarak kullanılabilir. En önemli avantajları API desteği sunması ve mobil uyumlu olarak çalışmasıdır.

Salon Booking eklentisi işletme sahipleri ve personeller için kısa mesaj bildirimi, Google Takvim takibi, randevuları kategorize etme, hizmet seçme, pratik ödeme sağlayan form gibi birçok özelliği ile çok gelişmiş bir randevu ve rezervasyon eklentisidir.

Salon Booking eklentisi her detayı ile pratikliği sunuyor. Sitede sürükle bırak özelliği, pratik ve kişiselleştirilebilir yönetim paneli dikkat çekiyor. Randevu takip sistemi ihtiyacınız varsa Salon Booking randevu eklentisi tercih edebileceğiniz eklentiler arasında yer almaktadır.

https://codecanyon.net/item/salon-booking-wordpress-plugin/15963435

Sizin için özenle seçtiğimiz ücretli ve ücretsiz WordPress rezervasyon & randevu eklentileri makalemizin sonuna geldik. Eğer aklınıza takılan bir soru varsa yorum yaparak bize sorabilirsiniz.