WordPress Kategori Açıklaması Gösterme

Wordpress Kategori Açıklaması Gösterme

Web sitenizde, WordPress kategori açıklaması gösterme, ilgili sayfanın kısa bir özetini sunar. WordPress kategorileri, kullanıcılara ürün, hizmet veya blog paylaşımlarınızda daha alakalı içerikleri sunabilmek adına önemlidir. Ayrıca kullanıcıların aradıkları içerikleri kolayca bulmasına yardımcı olduğu için SEO konusunda da oldukça faydalıdır.

Kategorilerde kullanmak isteyebileceğiniz önemli bir özellik WordPress kategori açıklamasıdır. Ancak mevcut temanızda kategori açıklaması görünmüyorsa bu makalede WordPress kategori açıklaması nasıl eklenir bunu anlatıcaz.

WordPress’e Kategori Açıklamaları Nasıl Eklenir:

1. Adım: WordPress admin paneli > sol bölümdeki gösterge panelinden > kategoriler sekmesini açın ve ardından ilgili kategorinin düzenle kısmına tıklayın.

Wordpress Kategori Açıklaması Ekleme

2. Adım: Açılan pencereden “Description” bölümüne, kategori açıklamanızı ekleyin ve ardından kaydedin.

Wordpress Kategori Açıklaması Nasıl Eklenir

Not: Açıklama eklemek istediğiniz tüm kategorilere aynı işlemi yapın. Varsayılan olarak çoğu temada WordPress kategori açıklamaları görünür ancak temanızda açıklamaları görüntüleyemiyorsanız sıradaki adıma devam edin.

3. Adım: FTP programıyla sunucunuza giriş yapın ve wp-content > themes > tema adı > archive.php veya category.php yolunu takip edin.

Wordpress Kategori Açıklaması Gösterme

4. Adım: Aşağıdaki kodu category.php yoksa archive.php dosyasında, açıklamanızın gözükmesini istediğiniz alana yapıştırın.

5. Adım: Dosyanızı güncelledikten sonra tekrar FTP’ye yükleyin. Tarayıcı geçmişinizi silip kategoriler sayfanızı ziyaret edin, işte bu kadar kolay.

WordPress Kategori Açıklaması Listeleme:

WordPress’deki tüm kategorilerinizi liste biçiminde bir açıklama ile göstermek isterseniz, aşağıdaki kodu function.php sayfanıza ekleyin.

Bu kodu kullanabilmeniz için WordPress widgetler için shortcode özelliğini etklinleştirmeniz gerekir. Daha sonrasında yapmanız gereken tek şey [wpb_categories] kodunu istediğiniz widget alanına yapıştırmak.

Bu yazının WordPress kategori açıklaması gösterme konusunda size rehber olduğunu umuyoruz. Eğer WordPress kategori açıklamalarını görüntülemede sorun yaşıyorsanız lütfen yorumlarda belirtin.

İlgili Konular

  1. Hocam kategori açıklamalarını yoast seoya uygun olarak yaptım, yani her kategori açıklaması en az 250 kelime oldu bunun bir zararı var mıdır ? Ve her kategori açıklamasına resim ekledim

  2. WordPress Woocommerce de kategori açıklaması üste geliyor ve müşteri için sıkıntı olabiliyor gizli nasıl yapabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir