En Popüler 15 Ücretsiz Video Edit Programı

Ücretsiz Video Edit Programı
Son Güncelleme: 23/04/2024

Görsel içeriğin öne çıktığı bir dünyada, etkili videolar hazırlamak işletmenizin ve markanızın başarısını arttırmanıza yardımcı olabilir. Kaliteli ve çarpıcı video içeriği oluşturmak için video edit programlarına ihtiyacınız vardır. İyi hazırlanmış ürün videoları, tek başına fotoğraflardan daha ilgi çekici bir içerik pazarlama biçimidir ve müşterinin satın alma konusundaki tereddütünü azaltabilir.

Kullanışlı bir video edit programı ile Instagram, Youtube, TikTok, Facebook gibi platformlara uygun profesyonel video içerikleri, tanıtım videoları üreterek, ürün veya hizmetlerinizi sergileyebilirsiniz.

Video Edit Programı Nedir?

Video edit programı, işletmelerin bir video veya film dosyasını düzenlemesine, değiştirmesine, oluşturmasına yardımcı olan araçları ifade eder. Daha iyi bir akış sağlamak için videoyu kesebilir ve düzenleyebilir, bölümleri silebilir ve videoyu geliştirmek için efektler ekleyebilirsiniz. Şirketler, büyüklüğü ne olursa olsun, güçlü video içeriği oluşturmak için iyi bir video düzenleyici araçtan yararlanabilir.

Rekabette öne çıkmanıza yardımcı olabilecek, kullanımı kolay bir dizi ücretli ve ücretsiz video edit programı vardır. Rehberimizde en çok kullanılan en popüler ücretsiz video düzenleme programlarını sizin için listeledik.

Video Düzenleme Programı Listesi

Sizin için özenle hazırladığımız en iyi ücretsiz video edit programları:

 1. HitFilm Express
 2. InVideo
 3. Lightworks
 4. Blender
 5. iMovie
 6. VideoPad
 7. Lumen5
 8. DaVinci Resolve
 9. VSDC Free Video Editor
 10. OpenShot
 11. Shotcut
 12. EaseUS Video Editor
 13. Vimeo Create
 14. KineMaster
 15. VideoProc Vlogger

1. HitFilm Express

Video düzenleme konusunda fazla tecrübeniz yoksa, HitFilm programı başlangıçta sizin için gelişmiş gelebilir. Genellikle büyük çaplı videoları editlemek için kullanılır. Hitfilm video düzenleme programını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

HitFilm Express

HitFilm, video düzenleme sırasında büyük bir zaman sağlayan ses ve video geçişleri oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan araçları içerir.  Ayrıca filmler, şarkı klipleri ve hatta YouTube videoları için harika 3D efektlerin yanı sıra 4K video, 360 derece düzenleme ve özel efekt kitaplığı gibi ücretli bir video düzenleme yazılımında bulacağınız özellikler sunar. 

HitFilm Express Özellikleri:

 • Hareket izleme, renk seçiciler ve kırpma araçlarıyla profesyonel video düzenleme
 • Titrek çekimlerin pürüzsüz görünmesini sağlayan otomatik sabitleyici
 • Sınırsız video ve ses zaman çizelgesi parçası oluşturma
 • Kliplerinizi zaman çizelgesine ekledikten sonra yeniden kırpmanızı sağlayan düzeltici
 • Profesyonel kalitede çıktı için ince ayar ses için ses mikseri

İşletim Sistemi: Windows, Mac

Filigran: Hayır


2. InVideo

InVideo programı, pazarlamacılar, yayıncılar ve reklam ajansları için harikadır. Akıllı çerçeveler, otomatik seslendirmeler ve çok daha fazlasını destekleyen bu video düzenleme programı, birçok farklı nedenden dolayı en iyi video edit programları arasında gösterilmektedir.

Invideo

Invideo geliştiricileri düzenli olarak yeni yüksek kaliteli şablonlar ekleyerek bu aracı sürekli güncel tutuyor. Yazılımın arayüzü oldukça basittir bu da onu hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kullanıcılar için ideal kılar.

Invideo Özellikleri:

 • Ses araçları
 • Marka/metin yer paylaşımı
 • Hız ayarı
 • Böl/birleştir
 • HD çözünürlük desteği
 • Video sabitleme

İşletim Sistemi: Windows, Mac

Filigran: Evet


3. Lightworks

Lightworks

Lightworks basit ve kullanışlı arayüzü sebebiyle öğrenilmesi oldukça kolay bir video edit programıdır. Lightworks, programda düzenlediğiniz herhangi bir videoda kullanım için lisanslanmış bir dizi orijinal stok video ve müzik klibi içerir ve herhangi bir sıradan videoya bile gösterişli bir görünüm vermenizi sağlar.

Lightworks Özellikleri:

 • Hızlı ve hassas video düzenleme için yüksek kaliteli basit kırpma işlevleri
 • Birden fazla kameradan gelen klipleri senkronize etmek için çoklu kamera düzenleme
 • YouTube, Vimeo, Facebook ve Instagram’a hızlı dışa aktarma ile videoların kolay paylaşımı
 • Çok çeşitli video formatları için destek

İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux

Filigran: Hayır


4. Blender

Piyasadaki en iyi ücretsiz video edit programlarından biri olan Blender, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilir. Blender, kullanımı tamamen ücretsiz olan açık kaynaklı bir programdır. Araç aslında bir 3D animasyon paketi olarak tasarlanmıştır, ancak çok iyi bir video düzenleyici uygulamasıyla birlikte geliyor. Bu sebeple video düzenleme programı arıyorsanız, Blenderi tercih edebilirsiniz.

Blender

Düzenleyici, video kırpma ve ekleme gibi temel işlemleri gerçekleştirmenize imkan sağlar. Video maskeleme gibi işlemleri de Blender ile gerçekleştirmeniz mümkündür.

Blender Özellikleri:

 • Ses karıştırma, eşitleme, temizleme ve dalga biçimi görselleştirme
 • Video, resim, ses ve efekt eklemek için 32’ye kadar yuva
 • Hız kontrolü, ayar katmanları, geçişler, ana kareler, filtreler ve daha fazlası

İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux

Filigran: Hayır


5. iMovie

Eski ve güzel video edit yazılımlarından biri de iMovie, macOS’ta yerleşik olarak gelmektedir. Çoğu Mac uygulaması gibi iMovie video düzenleyicisinin de kullanımı oldukça kolaydır.

iMovie

iMovie’nin sürükle-bırak arayüzü video kliplerini hızlı ve kolay bir şekilde düzenlemeye olanak tanır. Mac kullanıcıları video düzenlemenin temellerini öğrenmek için bu uygulamayı kullanmayı tercih edebilir.

iMovie’nin en büyük avantajı, dosyaların Apple’ın bulut sunucusuna kaydedilmesidir. Bu aynı zamanda projelerinizi dönüşümlü olarak iPhone, iPad veya Mac üzerinde kullanabileceğiniz anlamına gelir.

iMovie Özellikleri:

 • 4K çözünürlük desteği, kullanıcıların sinema kalitesinde videolar oluşturmasına olanak tanır
 • iPad, iPhone ve Mac’inizden aynı proje üzerinde çalışmanıza olanak tanıyan bulut depolama işlevi
 • Yerleşik müzik, ses efektleri ve ses kaydı, böylece ses ve resim düzenlemeniz her zaman birleştirilir
 • Önceden yapılmış geçişler kitaplığı

İşletim Sistemi: Mac

Filigran: Hayır


6. VideoPad

VideoPad, multimedya video düzenleme dünyasına ilk adımlarınızı atmanız için en iyi video düzenleme araçlarından biridir. Basit ve kullanımı kolay olduğu için video düzenleme çalışmalarına yeni başlayan herkes için mükemmeldir.

Videopad

VideoPad video edit programında 3D video düzenleme ve ses efektleri kitaplığı gibi basit ve kullanımı kolay birçok özelliği bulacaksınız. Videolarınızı özel metinler ve geçişlerle düzenleyebilir, ayrıca renk ayarı ve ses efektlerini kullanabilirsiniz. Tamamladığınız videonuzu hızlı ve kolay bir şekilde YouTube, Facebook, Google Drive ve diğer mobil cihazlara da kolayca aktarabilirsiniz.

VideoPad Özellikleri:

 • Videoları özelleştirmek için geniş bir video geçişleri ve görsel efekt kitaplığı
 • Sabitleme gibi video optimizasyon araçları 
 • 3D video düzenleme
 • Videoları birden çok çözünürlükte dışa aktarın
 • Videolar için sosyal medya paylaşım ve yayınlama araçları

İşletim Sistemi: Windows, Mac

Filigran: Hayır


7. Lumen5

Lumen5, kendisini blog paylaşımlarını sosyal tanıtım videolarına dönüştüren bir araç olarak pazarlıyor. Lumen5 makalelerinize yapay zeka ile videolar oluşturarak eşlik eden bir araçtır. Süreç mükemmel olmasa da, blog içeriğinizin tam istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için biraz zaman harcamanız gerekecek ancak video oluşturma sürecinin geri kalan kısmı oldukça kolaydır. 

Lumen5

Lumen5 ile bazı gifleri, ekran görüntülerini veya video klipleri sürükleyip bırakabilir, ses dosyası ekleyebilir ve ilgi çekici sosyal videonuzu Facebook ve Twitter için hazırlayabilirsiniz.

İşletim Sistemi: Tarayıcı Tabanlı

Filigran: Evet


8. DaVinci Resolve

DaVinci Resolve, tartışmasız en iyi ücretsiz video edit programı listemizdeki en gelişmiş video düzenleyicisidir. Birçok profesyonel video editleme özelliğine sahip olmasına rağmen, program arayüzü oldukça kolay kalır. Video bölme ve kırpmanın yanı sıra, seste ustalaşabilir ve renkleri de istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Uygulama ayrıca videonuza 2D ve 3D metin başlıkları ekleme seçeneği de sunar.

DaVinci Resolve

DaVinci hem çevrimdışı hem de çevrimiçi düzenlemeye izin verir. Yüksek performanslı oynatma motoru sayesinde düzenleme ve kırpma işlemi sırasında size oldukça zaman kazandırır. Yalnızca videolarınızı kırpmak ve yüklemek istiyorsanız, DaVinci Resolve’nin zengin özellik seti sizin için çok kapsamlı olabilir. Profesyonel video projeleri oluşturmak için bu programın ücretsiz sürümü bile rakiplerine göre oldukça yeterlidir.

DaVinci Resolve Özellikleri:

 • Hızlı gezinme, kesme ve düzeltme için çift zaman çizelgesi
 • Ses ve video klipleri sizin için senkronize eden akıllı otomatik düzenleme
 • Resim içinde resim efektleri, yeniden zamanlama, sabitleme, dinamik yakınlaştırma, metin ve ses için yerleşik araçlar
 • Kliplerinizdeki yüzleri algılayan ve her çekimdeki kişilere göre otomatik olarak kutular oluşturan yüz tanıma

İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux

Filigran: Hayır


9. VSDC Free Video Editor

VSDC Video Editor, yalnızca Windows için kullanılabilen en iyi ücretsiz 360 derece video düzenleme yazılımlarından biridir. Ücretsiz versiyonu, renk düzeltme ve ses düzenleme dahil olmak üzere güçlü bir takım özelliği barındırır. Renk karıştırma, videonun görünümünü marka imajınıza uyacak şekilde değiştirmenize olanak tanır.

VSDC Free Video Editor

VSDC Video Editor Özellikleri:

 • Renk düzeltme araçları
 • Gelişmiş geçiş efektleri paketi
 • Instagram benzeri filtreler dahil olmak üzere güçlü özellikler
 • Facebook, YouTube, Instagram, Twitter ve Vimeo’da video paylaşma

İşletim Sistemi: Windows

Filigran: Hayır


10. OpenShot

OpenShot tamamen açık kaynaklıdır ve erişebilirlik açısından en iyi video düzenleme yazılımlarından biridir. OpenShot, kullanımı kolay sürükle-bırak arayüzü ile Mac kullanıcılarına biraz iMovie’yi hatırlatabilir. Ancak OpenShot, sınırsız katmanlar ve ses karıştırma dahil olmak üzere çok daha fazla özellik sunar.

OpenShot

OpenShot, küçük işletmeler için verimli bir seçenektir ve video klibi yeniden boyutlandırma, ölçekleme, kırpma, yakalama ve döndürme için en iyisidir. Bu ücretsiz editör, gelişmiş özellikler ve basit bir arayüz arasında güzel bir denge kurar. Ayrıca, video klipler arasında geçişler oluşturduğunuzda gerçek zamanlı ön izlemeleri gösterir.

OpenShot Özellikleri:

 • Filigranlar, videolar ve ses dosyaları için sınırsız katman
 • Başlık şablonları, altyazılar, 3D animasyonlu başlıklar
 • Gelişmiş zaman çizelgesi (sürükle ve bırak, kaydırma, kaydırma, yakınlaştırma)

İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux

Filigran: Hayır


11. Shotcut

Shotcut video edit programı, Windows için en iyi ücretsiz video düzenleme programlarından biridir ve ayrıca Mac ve Linux işletim sistemlerinde de kullanılabilir. Shotcut tamamen açık kaynaklı bir programdır, ücretli bir yükseltmeye ihtiyaç duymadan tüm özelliklere erişebilirsiniz.

Shotcut

Shotcut’ın en önemli özelliklerinden biri 4K çözünürlük desteği sunmasıdır. Pek çok video düzenleyici, 4K çözünürlük desteğini ücretsiz olarak sunmaz. Dahası, Shotcut saniyede 60 kare hızında 1080p videoları da desteklemektedir.

Shotcut video düzenleme programı kapsamlı ses düzenleme seçenekleri sunarak müzik tutkunları için de idealdir. İnce ayarlı ses araçları, kullanıcıların bas ve tiz ayarlamaları yapmasına, filtreler oluşturmasına ve çok daha fazlasına olanak tanır. 

Shotcut Özellikleri:

 • En yeni ses ve video formatları için destekler
 • Denge, bas ve tiz gibi gelişmiş ses filtreleri sunar
 • AV1 kod çözme ve kodlama desteği sunar
 • 1080p 60 FPS ve 4K videoları destekler

İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux

Filigran: Hayır


12. EaseUS Video Editor

EaseUs, video edit konusundaki çalışmalara hem yeni başlayanlar hem de profesyonel kullanıcılar için mükemmel, basit ve etkili bir video düzenleme programıdır. Blog gönderilerinizde ve sosyal medyada paylaşmak için cazip videolar oluşturmanızı sağlayan özellikleri sunar.

EaseUS Video Editor

EaseUs video düzenleyici programı, videolarınıza sanatsal anlamda profesyonel geçişler, kaplamalar ve filtreler eklemenizi saylayan özel bir efekt düzenleyici gibi çalışır.

EaseUS Video Editor Özellikleri:

 • Çok sayıda özel efekt, filtre ve kaplama
 • Videolarınızı sıfırdan oluşturmanıza yardımcı olacak hazır şablonlar
 • Düzeltme, birleştirme, döndürme ve kesme özellikleri yelpazesi

İşletim Sistemi: Windows

Filigran: Evet


13. Vimeo Create

Vimeo Create, mevcut ürün görsellerinizi ve metinlerinizi otomatik olarak gösterişli ve profesyonel e-ticaret videolarına dönüştüren ücretsiz bir yazılımdır. Oldukça kolay bir arayüze sahiptir ancak ücretsiz sürümü oldukça sınırlı özelliğe sahiptir.

Vimeo Create

Vimeo Create ile tek yapmanız gereken ürününüz ile ilgili birkaç soruya yanıt vermek ve logonuzu eklemektir. Ardından Vimeo Create yapay zeka yazılımı videonuzu dakikalar içinde otomatik olarak işler.

Vimeo Create Özellikleri:

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz 1.000’den fazla şablon
 • Yüz tanıma, filtreler, efektler ve otomatik kırpma
 • Profesyonel otomatik düzenleme yeteneği
 • Videoları pazarlama kanallarında paylaşabilme

İşletim Sistemi: Android, IOS

Filigran: Hayır


14. KineMaster

Videolarınızı hareket halindeyken düzenlemeniz gerekiyorsa, KineMaster kullanımı ücretsiz, harika ve çok yönlü bir video edit programıdır. Uygulama, kullanıcıların içerik çekmesine, düzenlemesine ve her şeyi telefon veya tabletlerinden hızlıca gerçekleştirmesini sağlar.

KineMaster

KineMaster ile 2.500’den fazla indirilebilir geçiş ve efektle videoları kolayca kesebilir, birleştirebilir, kırpabilir ve birleştirebilirsiniz. 

KineMaster Özellikleri:

 • Sanatsal video efektleri oluşturmak için 8 karıştırma seçeneği
 • 4K videoları 60 fps’de düzenleme ve dışa aktarma
 • Düzenlemeleri kolaylaştırmak için ters çevirme aracı
 • Ekstra efektler ve yazı tipleriyle dolu devasa varlık deposu

İşletim Sistemi: Android, IOS, Chromebook

Filigran: Evet


15. VideoProc Vlogger

Video düzenleme çalışmalarına yeni başlayanlara ve hobi olarak kullananlara yönelik olan VideoProc Vlogger, kullanımı kolay düzenleme arayüzünü çok yönlülükle birleştirir. Bu kullanışlı araç, bir dizi gelişmiş hız ayarlama aracı ve ön ayar ile aksiyon kamerası görüntülerini düzenlemek için mükemmeldir. Ayrıca video sabitleme, hızlandırılmış ve hareket simülasyonu araçlarına da erişebilirsiniz. 

VideoProc Vlogger

VideoProc Vlogger Özellikleri:

 • Hızlı ve kolay renk düzenleme
 • 28 hareket ön ayarı
 • Düşük ışık düzeltmesi
 • Gürültü önleyici

İşletim Sistemi: Windows, Mac

Filigran: Hayır


Hızlı ve etkili bir şekilde profesyonel sonuçlar elde etmek için sizin için hazırladığımız ücretsiz video düzenleyicileri masaüstü ve mobil cihazlarda kullanarak videolarınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza uygun programı ve işletim sisteminize uygunluğunu kontrol ederek tercihinizi yapabilirsiniz. Filigran bulunan video düzenleme araçlarında Premium sürüme geçerek filigranı kaldırabilir ve daha fazla özellikten faydalanabilirsiniz.

En iyi ücretsiz video edit programlarını listelediğimiz rehberimizin sonuna geldik. Umarız bu makale sizin için faydalı olmuştur. Video edit programı hakkında sormak istediğiniz konuları veya bize önermek istediğiniz başka video edit programları varsa yorum yaparak bize iletebilirsiniz.

Tüm Yorumlar
 1. Youtube üzerinde yayınlayacağım videolar için video edit programı arıyordum. Makalenize ulaştım Davinci resolve’yi tercih ettim. Makale için teşekkürler.

Comments are closed.