SEO Uzmanı ile Çalışmanın 10 Avantajı

SEO Uzmanı ile Çalışmanın Avantajları

Tahminler, 2020 yılına gelindiğinde küresel SEO endüstrisinin 80 milyar dolar değerinde olacağını öngörüyor. Şaşırdınız mı? bu şaşırtıcı değil, araştırmalar, bir arama motorunda en yüksek sonucun tüm trafiğin yaklaşık üçte birinin geçtiğini göstermiştir. Yüksek dönüşümü olan bir iş için bu büyük bir fark yaratabilir.

Ancak SEO biraz karmaşıktır. Muhtemelen sahip olabileceğiniz en iyi SEO’ya sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Şirket içi ekibinize güvenmeli mi yoksa bir SEO uzmanı mı tercih etmelisiniz? Bu makalede neden bir SEO uzmanı ile çalışmanız gerektiğini anlattık.

1. Uzmanlık

İşletmelerinizi YouTube’da birkaç muhasebe videosu izleyen birine emanet etmek istemezsiniz değil mi? Peki neden SEO kadar önemli bir şeyi gerekli uzmanlık seviyesine sahip olamayacak kurum içi bir ekibe bırakalım? Google arama motoru optimizasyonunda SEO ajansı işi yapmak için gerekli olan bilgi ve becerilere sahip SEO uzmanları vardır. İhtiyacınız olan bilgi birikimine sahip bir ekip arıyorsanız, SEO ajansları ve SEO uzmanı mükemmel bir seçimdir.


2. Sorunlarla Baş Etme

En iyi seçeneğin, bu alandan yeni mezun olmuş öğrencileri işe alma olduğunu düşünebilirsiniz. Bu harika, tabii işler yolunda giderken… Fakat bir şeyler ters giderse? Bir SEO ajansı daha önce tüm sorunları görmüş olacak ve ne olursa olsun ne yapacağını tam olarak bilecek. Çoktan hatalarını yapmışlar ve yıllar önce hatalarından ders çıkarıp öğrenmiş olacaklar. Sorunlarla baş etme konusundaki bu deneyim seviyesi SEO kadar hızlı değişen bir alanda paha biçilmezdir.


3. Yeni bir Bakış Açısı

SEO’nuzu şirket içi bir ekip ile yapıyorsanız, ekibinizin toplantıları büyük olasılıkla çok benzer olmaya başlamıştır. Ne yazık ki, SEO dünyasında geçen yıl başarılı olan bir çalışma bu yıl o kadar da etkili olmayabilir. Belki de geçen yıl çok paralar vererek satın aldığınız backlink kırılmıştır? Artık yeni bir bakış açısı elde etmek gerçekten size yardımcı olabilir. SEO ajansı, yalnızca yeni bir bakış açısına değil, aynı zamanda tüm ekibine de erişim sağlar.


4. Kontrol Edilebilir Bütçe

Şirket içi SEO ekibiniz için bütçeleme zor olabilir. İşler iyi gittiğinde, sadece küçük bir takım yeterlidir. Ancak bir şeyler ters gittiğinde, kendinizi daha fazla personel hazırlarken ve güzelce planlanmış bütçenizin yavaşça tükenmeye başladığını görebilirsiniz. Bir SEO ajansı genellikle sabit bir aylık ücret talep edecektir. Durum ne olursa olsun, bir SEO ajansıyla çalıştığınızda SEO fiyatları konusunda ne kadar ödeyeceğinizi her zaman tam olarak bileceksiniz demektir. Muhasebeciniz bunun için kesinlikle teşekkür edecektir.


5. Algoritma Değişiklikleri

Arama motorları bizi ayak parmaklarımızda tutmaya bayılır. Algoritma değişiklikleri herhangi bir zamanda gerçekleşebilir ve sıralamanıza zarar verebilir. Bir zamanlar ön sayfada bulunurken, aniden ne olduğunu anlamadan sayfalarınızın geriye düştüğünü görebilirsiniz. Güncellemelerden haberdar olmaya çalışmak tam zamanlı bir iş olabilir. SEO ajansları bu değişikliklerden haberdar olmak ve bu güncellemelere uymak için sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Kurum içi ekibiniz aynı hızda tepki vermekte zorlanabilir. Teknolojik değişikliklerin önüne geçecek bir ekip arıyorsanız, SEO hizmeti için hemen bize ulaşın!


6. Daha Az Eğitim

SEO çalışmaları, tüm personelinizin farkında olması gereken bir konudur. Ancak herkesi yüksek bir seviyeye kadar eğitmek çok zaman ve paraya mal olur. Ayrıca algoritmalar değiştiğinde, tahmin et ne olacak? Herkesi tekrar eğitmek zorundasın. SEO çalışmalarınızı bir SEO ajansına aktarmak, personelinizi eğitmek için harcadığınız zamanın ve paranın şimdi farklı bir kullanıma sokulabileceği anlamına gelir. Ve tüm bu zaman boyunca SEO’nunuzun emin ellerde olduğunu bileceksiniz.


7. Tutarlılık

Ekibinizi SEO konusunda çok iyi hazırladınız, onları eğitimlere gönderidiniz her şey harika gidiyor. Ardından SEO’cunuz size ayrılmak istediğini söylediğinde birden takımını tekrar kurman gerek. Ve bunu yapabilmek mümkün olsa da, SEO’nuzun tekrar çalışmaya başlaması ve sorunsuz şekilde çalışması için çok zaman harcayacağız. Bir SEO ajansıyla çalışmak, her zaman tutarlı olmanız anlamına gelir. İşe alma ve işten çıkarma konusunda endişelenmenize gerek yok; Yapmanız gereken tek şey harika SEO avantajlarından yararlanmak.


8. SEO’dan Daha Fazlası

Çoğu SEO ajansı, SEO hizmetlerinden çok daha fazlasını sunar. Birçoğu web tasarım ve geliştirme, dijital pazarlama, uygulama geliştirme, sosyal medya yönetimi, e-posta pazarlaması, online reklamcılık ve daha fazlası gibi hizmetler de sunmaktadır. Mükemmellik, yaklaşımınızı bütünleştirebilmek için tüm pazarlama ihtiyaçlarınızı tek bir bağlantı noktasında toplamalısınız.


9. Ölçeklenebilirlik

İşletmenizin yeni bir şubesi için bir web sitesi oluşturuyorsanız, daha çok SEO çalışması yapmanız gerekir. Ancak bir kez bu çalışmaya başladıktan sonra aynı seviyeye ihtiyacınız olmayacak. Şirket içi SEO ekibiniz, mesai saatlerinin kesildiğini görmek veya fazla mesai yapmak zorunda kalmaktan mutlu olmayacak çünkü yeni site tasarımı için yeterli personeliniz yok. Bir SEO Uzmanı ile çalıştığınızda ihtiyacınız olan hizmet seviyesine sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Ekibinizdeki gibi ayrıca uğraşmak zorunda kalacak hiçbir hoşnutsuz personel olmayacak.


10. Başka Yere Odaklanabilirsiniz

Şirket içi ekibiniz varsa, birileri onları yönetmek zorundadır ve bu zaman alır. Bu süre, işinizde başka yerlerde kullanılmaya başlanarak başka şekillerde büyümesine yardımcı olabilir. SEO çalışmalarınızı bir SEO ajansına yaptırmanız durumunda, SEO’nuzun müşterilerinizin dikkatini çektiğini bilerek güvenli bir şekilde işinizi yürütmeye odaklanabilirsiniz.

SEO hizmeti veya SEO’nun herhangi bir yönü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, size yardım etmek için buradayız.

İlgili Konular

  1. 5 yıldızlık bir anlatım olmuş ben de puanladım 🙂 Bir seo uzmanı ile çalışmanın faydaları üzerine farkındalık yaratan bir makale olmuş, çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir