SEO Ajansı ile Çalışmanın 10 Avantajı

SEO Uzmanı ile Çalışmanın Avantajları
Son Güncelleme: 25/08/2021

Bir SEO ajansı, arama motoru optimizasyonu konusunda Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında web sitesi sıralamasını iyileştirir. Web sitenizi yeterli sayıda kullanıcı ziyaret etmiyorsa, web site SEO’nuzu geliştirmeniz gerekir.

Tahminler, 2022 yılına gelindiğinde küresel SEO endüstrisinin 100 milyar dolardan fazla değerde olacağını öngörüyor. Araştırmalar, bir arama motorunda en yüksek sonucun tüm trafiğin yaklaşık üçte birini geçtiğini göstermiştir. Yüksek dönüşümü olan bir sektör için bu büyük bir fark yaratabilir.

Bir SEO uzmanı, alakalı arama sonuçları, kullanıcı deneyimi ve marka bilinirliği üretmek için site içi ve site dışı optimizasyon yapan kişidir. Ancak SEO biraz karmaşıktır. Muhtemelen sahip olabileceğiniz en iyi SEO’ya sahip olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Web site SEO’su konusunda şirket içi ekibinize güvenmeli mi yoksa bir SEO uzmanı mı tercih etmelisiniz önce buna karar vermeniz gerekir. Bu makalede neden bir SEO uzmanı ile çalışmanız gerektiğini anlatacağız.

1. Uzmanlık

SEO ajansı ile çalışmanın avantajları

İşletmelerinizi YouTube’da birkaç muhasebe videosu izleyen birine emanet etmek istemezsiniz değil mi? Peki neden SEO kadar önemli bir şeyi gerekli uzmanlık seviyesine sahip olamayacak kurum içi bir ekibe bırakalım? Google arama motoru optimizasyonunda SEO ajansı işi yapmak için gerekli olan bilgi ve becerilere sahip SEO uzmanları vardır. İhtiyacınız olan bilgi birikimine sahip bir ekip arıyorsanız, SEO ajansları ve SEO uzmanı mükemmel bir seçimdir.


2. Sorunlarla Baş Etme

En iyi seçeneğin, bu alandan yeni mezun olmuş öğrencileri işe alma olduğunu düşünebilirsiniz. Bu harika, tabii işler yolunda giderken… Fakat bir şeyler ters giderse? Bir SEO uzmanı daha önce tüm sorunları görmüş olacak ve ne olursa olsun ne yapacağını tam olarak bilecek. Çoktan hatalarını yapmışlar ve yıllar önce hatalarından ders çıkarıp öğrenmiş olacaklar. Sorunlarla baş etme konusundaki bu deneyim seviyesi SEO kadar hızlı değişen bir alanda paha biçilmezdir.


3. Yeni bir Bakış Açısı

SEO’nuzu şirket içi bir ekip ile yapıyorsanız, ekibinizin toplantıları büyük olasılıkla çok benzer olmaya başlamıştır. Ne yazık ki, SEO dünyasında geçen yıl başarılı olan bir çalışma bu yıl o kadar da etkili olmayabilir. Belki de geçen yıl çok paralar vererek satın aldığınız backlink kırılmıştır? Artık yeni bir bakış açısı elde etmek gerçekten size yardımcı olabilir. Tecrübeli bir SEO uzmanı, yalnızca yeni bir bakış açısına değil, aynı zamanda tüm ekibine de erişim sağlar.


4. Kontrol Edilebilir Bütçe

Şirket içi SEO ekibiniz için bütçeleme zor olabilir. İşler iyi gittiğinde, sadece küçük bir takım yeterlidir. Ancak bir şeyler ters gittiğinde, kendinizi daha fazla personel hazırlarken ve güzelce planlanmış bütçenizin yavaşça tükenmeye başladığını görebilirsiniz. Bir SEO ajansı veya uzmanı genellikle sabit bir aylık ücret talep edecektir. Durum ne olursa olsun, bir SEO uzmanı ile çalıştığınızda SEO fiyatları konusunda ne kadar ödeyeceğinizi her zaman tam olarak bileceksiniz demektir. Muhasebeciniz bunun için kesinlikle teşekkür edecektir.


5. Algoritma Değişiklikleri

Arama motorları bizi ayak parmaklarımızda tutmaya bayılır. Algoritma değişiklikleri herhangi bir zamanda gerçekleşebilir ve sıralamanıza zarar verebilir. Bir zamanlar ön sayfada bulunurken, aniden ne olduğunu anlamadan sayfalarınızın geriye düştüğünü görebilirsiniz.

Güncellemelerden haberdar olmaya çalışmak tam zamanlı bir iş olabilir. SEO uzmanları bu değişikliklerden haberdar olmak ve bu güncellemelere uymak için sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Şirket içi ekibiniz aynı hızda tepki vermekte zorlanabilir. Teknolojik değişikliklerin önüne geçecek bir ekip arıyorsanız, SEO hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


6. Daha Az Eğitim

SEO çalışmaları, tüm personelinizin farkında olması gereken bir konudur. Ancak herkesi yüksek bir seviyeye kadar eğitmek çok zaman ve paraya mal olur. Ayrıca algoritmalar değiştiğinde, herkesi tekrar eğitmek zorundasınız. SEO çalışmalarınızı bir SEO uzmanına veya bir ajansa aktararak arama motoru optimizasyon çalışmalarınızın profesyonel ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.


7. Tutarlılık

Ekibinizi SEO konusunda çok iyi hazırladınız, onları eğitimlere gönderdiniz her şey harika gidiyor. Ardından SEO uzmanınız size ayrılmak istediğini söylediğinde SEO ekibinizi tekrar kurmanız gerekecek. Bunu yapabilmek mümkün olsa da, SEO’nuzun tekrar çalışmaya başlaması ve sorunsuz şekilde çalışması için yine zaman harcayacaksınız. Bir SEO uzmanı ile çalışmak, her zaman tutarlı olmanız anlamına gelir. İşe alma ve işten çıkarma konusunda endişelenmenize gerek yok; Yapmanız gereken tek şey harika SEO avantajlarından yararlanmak.


8. SEO’dan Daha Fazlası

Çoğu SEO ajansı, SEO hizmetlerinden çok daha fazlasını sunar. Birçoğu web tasarım ve geliştirme, dijital pazarlama, uygulama geliştirme, sosyal medya yönetimi, e-posta pazarlaması ve daha fazlası gibi hizmetler de sunmaktadır. Mükemmellik, yaklaşımınızı bütünleştirebilmek için tüm pazarlama ihtiyaçlarınızı tek bir bağlantı noktasında toplamalısınız.


9. Ölçeklenebilirlik

İşletmenizin yeni bir şubesi için bir web sitesi oluşturuyorsanız, daha çok SEO çalışması yapmanız gerekir. Ancak bir kez bu çalışmaya başladıktan sonra aynı seviyeye ihtiyacınız olmayacak. Ayrıca yeni site tasarımı için yeterli personeliniz yoksa, şirket içi SEO ekibiniz, mesai saatlerinin kesildiğini görmek veya fazla mesai yapmak zorunda kalmaktan mutlu olmayacaktır. Bir SEO uzmanı ile çalıştığınızda ihtiyacınız olan hizmet seviyesine sahip olabileceğiniz anlamına gelir.


10. Başka Yere Odaklanabilirsiniz

Şirket içi ekibiniz varsa, birileri onları yönetmek zorundadır ve bu zaman alır. Bu süre, işinizde başka yerlerde kullanılmaya başlanarak başka şekillerde büyümesine yardımcı olabilir. SEO çalışmalarınızı bir SEO uzmanına yaptırmanız durumunda, SEO’nuzun müşterilerinizin dikkatini çektiğini bilerek güvenli bir şekilde işinizi yürütmeye odaklanabilirsiniz.


SEO hizmeti veya SEO’nun herhangi bir yönü hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıdaki makaleleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Kapsamlı SEO Rehberi: SEO Nasıl Yapılır? (Yeni Başlayanlar için)

WordPress SEO Nasıl Yapılır? (En İyi SEO Eklentisi ve Ayarları)

SEO ajansı ile çalışmanın 10 avantajı makalemizin sonuna geldik. Eğer SEO konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa Kukumav.Net ile iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Yorumlar
  1. 5 yıldızlık bir anlatım olmuş ben de puanladım 🙂 Bir seo uzmanı ile çalışmanın faydaları üzerine farkındalık yaratan bir makale olmuş, çok teşekkürler.

Comments are closed.