İnternet Sitesi Kurma Adımları

İnternet Sitesi Kurma Adımları

Bir internet sitesi kurma ve yönetmenin en popüler yolu web tasarım ajansları, web tasarım firmalarıdır. Bir web tasarım ajansı işletmenizin web sitesini oluşturmak için içerik yazma (editörlük), alan adı, e-posta sunucu, hosting barındırma, şablon tasarımı ve kodlama gibi tüm zor işleri yaparak web tasarım sürecini tabiri caizse her şey dahil paket haline getirebilir. Ama öncesinde nasıl bir İnternet sitesi kurma kararı vermemiz gerekir. Şimdi internet sitesi kurma adımları nelerdir bunları inceleyelim.

İnternet Sitesi Kurma Kararı

Bir web sitesi kurma kararı aldığınızda işe planlama yaparak başlamalısınız. Web sitesinin tasarımında doğaçlama hareket etmek iyi bir fikir değildir. Planlama; web sitenizde hangi bölümlere ihtiyacınız olduğuna, sizin için en önemli içeriğin ve web sitenizin nasıl tasarlanması gerektiğine karar vermenize yardımcı olacaktır. Planlamaya başlamak için en iyi yol, internet sitenizin neye ihtiyaç duyacağına dair bilgilerin yer aldığı bir taslak oluşturmaktır.

Web Sitenizi Planlamanın İpuçları:

  • Elinize bir kalem kâğıt alın ve internet sitenizde olmasını istediğiniz her şeyi yazın.
  • Rakiplerini ve diğer ilginç web sitelerini inceleyin. Böylece neyi sevip neyi sevmediğini not alabilirsiniz.
  • İnternet sitenizde nelerin olması gerektiğini belirletikten sonra insanlara ne düşüklerini sorun. Listeye dahil edebileceğiniz bazı yeni ilginç fikirler bulabilirsiniz.
  • Web sitenizde yer alacak tüm sayfaların yer aldığı bir liste oluşturun. Başlıklar, alt başlıklar, anahtar kelimeler, ne tür içerikler ekleneceği, ve sayfanın diğer sayfalara göre önem derecesini belirleyin.
Web Tasarım Hizmeti

Mobil Site Kurma ve Web Sitesi Tasarımı

Harika görünen, tüm tarayıcılarla uyumlu ve mobil site uyumlu web sitesi tasarımları oluşturmak kolay değildir. İnternette hazır web sitesi oluşturucusu olarak hizmet veren birçok araç bulunmaktadır. Bu web sitesi oluşturucularında görsel bir çalışma alanı bulunur.

Genellikle sınırlı sayıda şablona sahiptirler ve iyi olan şablonların dışında korkunç şablon tasarım örnekleri de var. Ayrıca şablonların beğenmediğiniz bölümleri varsa (renk, yerleşim vs.) muhtemelen CSS ve HTML’yi sizin değiştirmeniz gerekecektir. Ayrıca bir web sitesi oluşturma aracı için ayda 150 – 200 ₺ ödemek yerine, web sitenizi bir tasarımcı veya web tasarım ajansına yaptırmanız daha ucuz olacaktır.

Kukumav.Net olarak müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, modern görünen, Google gibi arama motorlarıyla uyumlu (SEO uyumlu), responsive tasarımlı, tüm tarayıcılarda mükemmel görünen web siteleri ve mobil site kurma hizmetleri vermekteyiz..

Sizin için oluşturduğumuz güncel web sitesi kampanyalarımızı inceleyebilir, en uygun teklifleri alabilirsiniz.

İlgili Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir