İnternet Sitesi Kurma Adımları

İnternet Sitesi Kurma Adımları
Son Güncelleme: 23/04/2024

Bir internet sitesi kurma ve yönetmenin en popüler yolu web tasarım ajansları, web tasarım firmalarıdır. Bir web tasarım ajansı işletmenizin web sitesini oluşturmak için içerik yazma (editörlük), alan adı, e-posta, hosting (barındırma), tema tasarımı ve kodlama gibi tüm zor işleri yaparak web tasarım sürecini tabiri caizse her şey dahil paket haline getirebilir.

Her şeyden önce nasıl bir İnternet sitesi kurma kararı vermemiz gerekir. Şimdi internet sitesi kurma adımları nelerdir bunları inceleyelim.

İnternet Sitesi Kurma Kararı

Bir web sitesi kurma kararı aldığınızda işe planlama yaparak başlamalısınız. Web sitesinin tasarımında doğaçlama hareket etmek iyi bir fikir değildir. Planlama; web sitenizde hangi bölümlere ihtiyacınız olduğuna, sizin için en önemli içeriğin ve web sitenizin nasıl tasarlanması gerektiğine karar vermenize yardımcı olacaktır.

Neden web sitesi sahibi olmanız konusunda konusunda hala aklınızda sorular varsa aşağıdaki makaleyi de incelemenizi öneririz.

Web Sitesi Yaptırmanız Gereken 10 Neden

Planlamaya başlamak için en iyi yol, internet sitenizin neye ihtiyaç duyacağına dair bilgilerin yer aldığı bir taslak oluşturmaktır. Bu ihtiyaçları sizin için aşağıda sıraladık;

  • Elinize bir kalem kâğıt alın ve internet sitenizde olmasını istediğiniz her şeyi yazın.
  • Rakiplerini ve diğer ilginç web sitelerini inceleyin. Böylece neyi sevip neyi sevmediğini not alabilirsiniz.
  • İnternet sitenizde nelerin olması gerektiğini belirletikten sonra insanlara ne düşüklerini sorun. Listeye dahil edebileceğiniz bazı yeni ilginç fikirler bulabilirsiniz.
  • Web sitenizde yer alacak tüm sayfaların yer aldığı bir liste oluşturun. Başlıklar, alt başlıklar, anahtar kelimeler, ne tür içerikler ekleneceği, ve sayfanın diğer sayfalara göre önem derecesini belirleyin.
Web Tasarım Hizmeti

Web Sitesi Nasıl Kurulur?

Harika görünen, tüm tarayıcılarla, SEO ve mobil uyumlu web sitesi tasarımları oluşturmak kolay değildir. İnternette hazır web sitesi oluşturucusu olarak hizmet veren birçok araç bulunmaktadır. Bu web sitesi oluşturma araçlarında görsel bir çalışma alanı bulunur ve ara yüz sayesinde kolay ve basit web siteleri tasarlanabilir.

Genellikle sınırlı sayıda şablona sahiptirler ve iyi olan şablonların dışında eski tip şablon tasarım örnekleri de bulunabilir. Ayrıca şablonlarda beğenmediğiniz bölümler varsa (renk, yerleşim vs.) muhtemelen CSS ve HTML’yi de sizin değiştirmeniz gerekecektir.

İyi bir web sitesi kurmak için yazılım bilgisi gereklidir. Eğer herhangi bir yazılım bilginiz yoksa ücretli programlar kullanarak hazır sistemler satın alabilirsiniz. Eğer profesyonel ve kurumsal bir web sitesi yaptırmak isterseniz, en uygun Kukumav.Net web tasarım fiyatları ile bu hizmeti satın alabilirsiniz.

Google Web Sitesi Kurma Aracı

Web sitesi sahibi olmak için ücretli ve ücretsiz çeşitli araçlar vardır. Bunlardan en basiti ve en güveniliri Google’dır. Eğer işletmenizin Google Benim İşletmem kaydını tamamladıysanız bu araç üzerinden basit bir web sitesi kurabilirsiniz.

Google Benim İşletmem Web Sitesi Kurma

Google My Business aracının > Web sitesi menüsünden işletmenize uygun bir tema seçerek tasarımı tamamlayabilirsiniz. Tasarım adımlarını tamamladıktan sonra ücretli veya ücretsiz bir domain tercih ederek sitenizi yayınlayabilirsiniz.


Günün sonunda İnternet sitesi kurma adımları makalemizin sonuna geldik. Web sitesi kurma aşamaları konusunda aklınızda sorular varsa makalemizi yorum yapmaktan çekinmeyin.

Kukumav.Net olarak müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, modern görünen, Google gibi arama motorlarıyla uyumlu (SEO uyumlu), responsive tasarımlı, tüm tarayıcılarda mükemmel görünen web siteleri ve mobil site kurma hizmetleri vermekteyiz. Sizin için oluşturduğumuz güncel web sitesi kampanyalarımızı inceleyebilir, en uygun teklifleri alabilirsiniz.

Tüm Yorumlar

Comments are closed.