Apple Haritalara İşletme Ekleme (Apple Maps Connect)

Apple Harita Kaydı Firma Ekleme
Son Güncelleme: 15/03/2023

Apple, Türkiye pazarında son yıllarda çeşitli sebeplerle sıkıntı yaşasa da 10 milyondan fazla Iphone kullanıcısı ile hala önemli bir pazar payına sahiptir. Bu da Apple cihazlarında Apple Haritalar uygulamasını kullanan 10 milyondan fazla kullanıcı anlamına gelmektedir. Bu sebeple Apple harita kaydı işletmeler için son derece önemlidir.

Apple, geçtiğimiz yıllarda Apple Business Connect uygulamasını kullanıcılara tanıttı. Apple Business Connect, işletme sahiplerinin doğrudan Apple Haritalar’a işletme eklemesine olanak tanımaktadır. Böylece işletmeler, ürün ve hizmetlerini, çalışma saatlerini, adres ve iletişim bilgilerini Apple Haritalar üzerinden de sunma imkânı buldular.

Apple Maps aynı zamanda işlemeniz için önemli bir yerel SEO kaynağıdır. Bu makalemizde size ücretsiz olarak Apple haritalara işletme eklemeyi ve doğrulama aşamalarını adım adım anlatacağız.

Apple Haritalara Konum Ekleme:

Apple Haritalar şu anda yalnızca müşterileri tarafından ziyaret edilen ve fiziksel bir varlığını doğrulayabildiği işletmeleri kabul etmektedir. Yani Yandex Haritalar’daki gibi sadece online hizmet veren işletmeleri onaylamamaktadır.

Apple genellikle evlerde veya apartmanlarda hizmet veren, geçici konumlarda bulunan, fiziksel konumu bulunmayan veya henüz açılmamış işletmeler onaylanmaz.

İşletmeniz yukarıdaki bilgileri karşılıyorsa Apple Haritalara işletme ekleme adımlarına geçebilirsiniz.

1. Adım: Apple Haritalara işletme eklemenin ilk adımı businessconnect.apple.com adresinde Apple kimliği ile giriş yapmaktır. Mevcut Apple kimliğiniz yoksa yeni hesap oluşturun.

Apple Haritalara İşletme Ekleme

2. Adım: Hesaba giriş yaptıktan sonra açılan arayüzde, Apple haritalara eklemek istediğiniz işletmenin adını aratın ve ardından çıkan sonuca tıklayarak sonraki aşamaya ilerleyin.

Apple haritalara işletme ekleme

3. Adım: Sonraki adımda detaylı konum bilgilerinizi ekleyebileceğiniz yeni bir pencere açılacak, bilgilerinizi eksiksiz doldurun ve haritadaki iğnenin doğru konumda olduğundan emin olun. Daha sonra ileri butonuna tıklayın.

Haritadaki iğneyi hareket ettirme konusunda sorun yaşıyorsanız farklı bir tarayıcı ile tekrar denemenizi öneririz.

Apple haritalara konum ekleme

4. Adım: Konum ekleme bölümünü geçtikten sonra ilgili alanları işletme bilgilerinize göre doldurun. Ardından Apple harita kaydı işlemlerine devam etmek için ileri butonuna tıklayın.

Apple maps konum ekleme

5. Adım: Açılan yeni pencerede işletmenizin çalışma saatlerini ekleyin ve ileri butonuna tıklayın.

Apple haritalar

6. Adım: Tüm bu adımları geçtikten sonra alt bölümdeki Apple Business Connect hizmet kullanım şartlarını kabul ederek ileri butonuna tıklayın.

Apple harita konum ekleme

7. Adım: Bu adımda işletmenizin doğru konumda olduğunu teyit etmek için işletmenize ait bir kira sözleşmesi, sigorta poliçesi veya herhangi bir fatura gibi resmi bir belge yükleyerek işletme konumunuzu doğrulayın. Eğer bu belgeye şu an ulaşamıyorsanız “Atla” butonuna tıklayarak doğrulama işlemini daha sonraya bırakabilirsiniz.

Apple haritalar işletme ekleme

Apple maps konum ekleme başvurunuzu tamamladıktan sonra işletme profilinizi düzenleyebilirsiniz. Fotoğraf ekleme veya hakkımızda gibi bilgileri güncellemek için hesabınızı doğrulamanız gerektiğini bilmelisiniz.

Apple haritalara işletme ekleme

Apple haritalara işletme ekleme talebinden sonra onaylanma süreci 4-5 gün sürebilir. İşletme Apple haritalar tarafından kabul edildikten sonra bir e-posta bildirimi ile bildirecektir.

Apple Haritalara konum ekleme rehberimizin sonuna geldik. Apple harita işletme ekleme, yer ekleme ile ilgili aklınıza takılan sorular var lütfen bize yorum yaparak bildirin.

Ayrıca Apple Haritalar dışında Yandex Haritalar‘a ve Google Haritalar‘a işletme kaydı eklemek isterseniz aşağıdaki makaleleri incelemenizi öneririz.

Yandex Harita Kaydı Nasıl Yapılır? (Yandex Kurum Ekleme)

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır? (Google My Business)

Tüm Yorumlar
  1. Efendim merhabalar telefon için herhangi bir arama bize ulaşmadı ve 125 dk yeniden deneme süresi verdi

  2. bana ait olan işyeri adımı başka bir konum etiketlemişse ne yapmam lazım ?

    1. Apple maps connect sayfasının sağ üst bölümünde Yardım / Bize Ulaşın bölümünden destek almayı deneyebilirsiniz.

Comments are closed.