All in One SEO Pack Ayarları ve Kurulum Kılavuzu

All in One SEO Pack Ayarları

WordPress’de site içi SEO ayarlarınızı kolayca yapabileceğiniz birçok SEO eklentisi vardır. Bunlardan en popüler olanlardan biri All in One SEO Pack eklentisidir. All in One SEO Pack, varsayılan ayarlarda çok iyi performans gösterir, ancak her site sahibinin kendi sitesinin ihtiyaçlarına göre yapılandırma ayarlarında değişiklik yapmaları gerekebilir. Bu makalemizde yeni başlayanlar için ücretsiz ve Pro versiyonu bulunan All in One SEO pack ayarlarını ve kurulumunu anlatacağız.

All in One SEO Pack Kurulumu

All in One SEO Pack kurulumu diğer tüm eklentiler gibi çok kolaydır. Yapmanız gereken WordPress yönetim panelinden > eklentiler > yeni ekle adımlarını izlemek ve All in One SEO araması yapmaktır.

All in One SEO Pack Kurulumu

Eğer All in One SEO Pack Pro versiyonunu yüklemek isterseniz öncelikle semperplugins.com resmi sitesine giderek üye olup, eklentiyi satın almanız gerekir.

All in One SEO Pro Ayarları

Resmi sitede üye olup, satın alma işlemini yaptıktan sonra Downloads & Licenses bölümünden eklentiyi indirip FTP ile yükleyebilirsiniz.

All in One SEO Pack Ayarları

Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra yapılandırmaya başlayabiliriz. Standart ücretsiz All in One SEO Pack aşağıdaki modüller ile birlikte gelir.

All in One SEO Özellik Yöneticisi
 • Xml Site Haritası
 • Sosyal Meta
 • robots.txt
 • Dosya Düzenleyicisi
 • İçe & Dışa Aktarma
 • Kötü Bot Engelleyici
 • Performans

Tüm bunlara ek olarak eklentinin PRO sürümünde video site haritası bulunmaktadır. İhtiyacınız olan modülleri aktif hale getirin.

Genel Ayarlar

All in One SEO > Genel Ayarlar bölümüne girin ve ayarlarınızı aşağıdaki görseldeki gibi yapın.

All in One SEO Pack Genel Ayarları

Ana Sayfa Ayarları

All in One SEO Pack anasayfa meta ayarları için 60 karakteri geçmeyen bir başlık ve 140 kelimenin altında meta açıklaması girin. Meta açıklama, arama motoru optimizasyonunun en önemli bölümlerinden biridir. Meta açıklamanızı tıklama oranını artırabilecek, ilgi çekici bir mesaj ile oluşturun.

All in One SEO Anasayfa Ayarları

Sayfa başlığı ve açıklama oluşturma hakkında bilgiye sahip değilseniz. Aşağıdaki en çok yapılan teknik SEO ayarları bölümünden başlık ve açıklama bölümünü inceleyebilirsiniz.

Son olarak sabit “ön sayfa yerine kullan” kısmını pasif duruma getirin ve kaydedin.

Başlık Ayarları

Başlık ayarlarını görselde gösterildiği gibi yapabilirsiniz.

All in One SEO Pack Başlık Ayarları

Content Type Settings

All in One SEO Pack ayarlarını doğru yapılandırarak eklentinin çalışmasını istediğiniz bölümleri işaretleyin. Yazılar, sayfalar ve kategorileri işaretleyin. Etiketler bölümü sitenizin ihtiyaçlarına göre kullanabilirsiniz.

Content Type Settings

Web Yöneticisi Doğrulama

Web yöneticisi doğrulama aracı, Google, Bing, Yandex gibi webmaster araçlarında WordPress blogunuzu doğrulamak için kullanılır. Tek yapmanız gereken, doğrulama kodunu ilgili alanlara eklemektir.

All in One SEO web yöneticisi ayarları

Google Ayarları

WordPress siteniz için Google Analytics’i hızlı bir şekilde etkinleştirmek üzere buraya Google Analytics kimliği ekleyebilirsiniz.

All in One SEO Google Ayarları

Noindex Ayarları

Bu bölümde Google sonuç sayfasında yer almasını istemediğiniz, ya da kalitesiz blokları engellemek için işaretlemelisiniz. Nofollow ve noindex etiketlerini ayarlama söz konusu olduğunda, tek yapmanız gereken arşiv sayfaları, 404 sayfası, etiketler ve numaralandırılmış sayfaları işaretlemektir.

All in One SEO Noindex Ayarları

Gelişmiş Ayarlar

Gelişmiş ayarlar altında, kendi açıklamalarınızı daha iyi tıklama elde edebilecek bir şekilde yazmış olduğunuzdan, “Açıklamaları otomatik oluştur” yazan seçeneğin işaretini kaldırın. Diğer ayarları aşağıdaki görseldeki gibi yapabilirsiniz.

All in One SEO Gelişmiş Ayarlar

Anahtar Kelime Ayarları: Anahtar kelimelerin artık Google tarafından bir geçerliliği olmadığından bu bölümü pasif olarak ayarlayın.

Sitemap Ayarları

Xml site haritası oluşturarak içeriklerinizi Google’a kolayca bildirebilirsiniz. Site haritası oluşturmak istediğiniz bölümleri işaretleyin ve ardından kaydedin.

All in One SEO Pack Sitemap Ayarları

Create RSS Sitemap: Google News veya benzeri uygulamalarda RSS ihtiyaçlarınız için site haritası oluşturmak isterseniz burayı işaretleyin.

Dinamik Site Haritası Oluştur: Bu bölümü işaretlemeyi unutmayın, sitenize yeni sayfa makale ekleyip, çıkardığınızda otomatik olarak site haritasında güncelleme yapar.

Sosyal Meta

Sosyal meta bölümü All in One SEO Pack eklentisinin önemli bir bölümüdür. Sosyal medya paylaşımlarınızda içeriklerinizin nasıl görüneceğini buradan ayarlayabilirsiniz.

Anasayfa ayarlarında site isminizi ve anasayfa görselinizi ekleyin.

Sosyal Meta Ayarları

Görsel ayarları bölümünde sayfalarınız ve yazılarınız için yapılandırma yapabilirsiniz. OG olarak bir kaynak seçin. Öne çıkan resim veya ilk ekli resim gibi çeşitli seçeneklerden en uygununu seçin. Görsel bulunmadığında varsayılan olarak ayarladığınız görselin görünmesi için ilgili bölümleri doldurun.

All in One SEO görsel ayarları

Sosyal profil bağlantıları bölümde, her bir satıra sosyal medya hesaplarınızın bağlantılarını ekleyin. Kişi veya organizasyon kısmından ilgili olanı seçin ve bir isim verin.

All in One SEO Sosyal Profil Ayarları

Robot.txt Ayarları

Robots.txt dosyanızı bu bölümden kolayca güncelleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey User Agent bölümüne bot ismi yazıp Rule ayarlarmak, ardından erişim yolunu girin.

All in One SEO robots.txt ayarları

Kötü Bot Engelleyici

Kötü bot engelleyici, web sitenize gelen kötü niyetli botları engellemeye çalışır. Bu bölümde ilgili bölümlerin hepsini işaretleyebilirsiniz. Günün sonunda engellenen botların bilgileri en alt bölümde listelenecektir.

All in One SEO Kötü Bot Engelleyici

All in One SEO Pack ayarları makalemizin sonuna geldik. Bu eklenti dışında WordPress web siteleriniz için Rank Math SEO eklentisini veya Yoast SEO eklentisini de kurmayı düşünebilirsiniz. Konuyla ilgili aşağıdaki makaleyi inceleyin.

All in One SEO Pack ve diğer WordPress SEO eklentilerinin karşılaştırması için aşağıdaki rehberi inceleyebilirsiniz.

Rank Math SEO vs Yoast SEO vs All in One SEO Karşılaştırması

Bir SEO eklentisi seçmenin kolay olmadığını biliyoruz. Umarız, bu makale All in One SEO Pack eklenti tercihinizde yararlı olmuştur. All in One SEO eklentisi ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yorum yoluyla bize sormaya çekinmeyin.

Eğer bu rehberi bilgilendirici bulursanız, lütfen Facebook, Twitter veya Linkedin’de paylaşmayı düşünün.

 1. Create RSS Sitemap = Aktif Edildiğinde kutucukta Google news adı kayboluyor

  Google News Publication Name
  Google News Sitemap Post Type

  Googlenews için Hangi Xml veya rss yi kullanacz
  https://publishercenter.google.com/ kısmına rss veya xml hangilerinin ekleyeceğin açıklarsanız sevinirim.
  Son olarak https://search.google.com/ aynı şekilde hangi xml setamap akleniyor onuda belirtirseniz sevinirim teşekkürler bilgin için.

  1. Mehmet Bey Merhaba,
   Google News için “Send Images to RSS” WordPress eklentisini kurabilirsiniz, daha sonra ekstra bir sitemap ayarı yapmanıza gerek olmayacak. Sadece eklentiyi kurun ve kullanmaya başlayın.

 2. Merhabalar hocam;

  Kötü botları varsa yazabilirseniz sevinirim. Örneğin; ahrefsbot, semalt.com gibisinden sizde olanları da paylaşabilirseniz çok makbule geçer. Sebebi şu aynı sitelerden bizlerde saldırı yemeyelim

 3. Merhabalar hocam;

  WordPress site güvenliği için hangi eklentiyi önerirsiniz? Bunun içinde içeriğiniz var mı acaba 🙂

  Saygılarımla;

  1. Merhaba Ömer Bey,
   WP site güvenliği için bir makale yazmamışız ama hemen yazmaya başlıyoruz. 🙂
   Ve “Limit Login Attempts Reloaded” eklentisini kullanabilirsiniz. Limiti kısa, süreyi uzun tutun. Ayrıca Jetpack eklentisi kullanıyorsanız, eklenti içindeki bir modül deneme yanılma saldırılarına karşı koruma sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir